Czy to skini mieli rację?

                Szwedzi chcą w Vaxio postawić pomnik zmarłej kilka lat temu kobiecie. Czym się wsławiła? 30 lat temu podczas parady lokalnych skinów przyłożyła jednemu z nich torebką… 30 lat temu skini w Szwecji zajmowali się prześladowaniem uchodźców (czytaj: Polaków i „Jugoli” – mieszkańców Jugosławii). Swoją niechęć do obcych opierali wprost na ideach neonazistowskich. Skini chcieli „białej” Szwecji zamieszkałej przez ludzi mówiących po szwedzku.

                Kłopot w tym że życie zdaje się potwierdzać ich najczarniejsze obawy. Nie minęło nawet pół wieku i Szwecja zmienia się nie do poznania. Waki uliczne w Goeteborgu, gwałty w Sztokholmie, narkotyki i organizowana przez Turków nielegalna prostytucja, wędrowne cygańskie gangi plądrujące miasteczka… Domofony i monitoring w sklepach stały się powszechne.

                Czy skini w latach 80-tych powielali tylko rasistowską paranoję Hitlera czy dostrzegli już pierwsze symptomy realnego zagrożenia? 

                 Podczas zamieszek przed dwoma laty w Goteborgu to bojówki ok 400 "łysych" zapewniły ochronę "białych" osiedli. Policja ustępująca miękko wobec śniadolicych podpalaczy aut i sklepów przyjechała grubo po ustaniu walk i tylko po to by łapać "faszystów". 

                Smutne. Bo przecież głupio przyznawac rację naziolom... 

https://atria.edu/rtp-live/ https://www.dilia.eu/rtp-slot-pragmatic/